Szent György Katolikus Általános Iskola és Óvoda Szent Antal Tagóvodája
Cím: 3623 Borsodszentgyörgy, Szentgyörgy út 97.
Tagintézmény-igazgató: Derényiné Molnár Mónika
Telefon: 48/445-523 /105-ös mellék +36-30 296 4978
„Aki tudja, hogy szeretik, viszont szeret és akit szeretnek, mindent elér!”
(Bosco Szt. János)
Névadónk:

Óvodánk bemutatása:
Óvodánk nyugodt, csendes, zöldövezeti környezetben helyezkedik el Borsodszentgyörgy szívében. 1928-ban épült, eredetileg iskolaként működött. 2018- ban az Egri Főegyházmegye fenntartása alá kerültünk. Az épület az iskola és a templom közvetlen szomszédságában helyezkedik el, amelynek előnyeit igyekszünk kihasználni. Az iskola és az óvoda közötti szoros kapcsolat lehetővé teszi az óvodások számára a könnyebb iskolakezdést. Rendszeresen lehetőségünk nyílik a templomi események látogatására, melyek még inkább elősegítik a gyermekek érzelmi és hitre való nevelését.
Óvodánk férőhelye 60 fő. Négy óvodapedagógus és két dajka látja el a gyermekek nevelési és gondozási feladatait.
Csoportszobáink jól felszereltek és esztétikus elrendezésűek. Bútor és az eszközkészletünket folyamatosan bővítjük.




Pedagógusképünk:
Szakmailag jól felkészült, pedagógiai megújulásra és hitében erősödésre törekvő. Olyan ember, akire jellemző a pedagógiai optimizmus, szülők tisztelete, a megértő, együttérző, elfogadó, a segítőkészséget előtérbe helyező gyermekszeretet. . Mindemellett nevelőmunkánkat, a gyermeki jogok védelme, az örömteli óvodai mindennapok megteremtése, a gazdag kommunikációs kapcsolatok építése, a gyermekek érdekeinek érvényre juttatása, az együttérzés, segítőkészség, toleráns magatartás jellemzi.
Hitvallásunk:
Pedagógiai tevékenységünkre jellemző, hogy az Országos Nevelési Alapprogram megvalósulása keresztény értékrend elvei szerint történik. Sokszínű tevékenységformával állunk a gyermekek rendelkezésére, melyben a játéknak, a teremtett világ tevékeny felfedeztetésének és a hagyományoknak fontos szerepe van. Óvodánk családias légkörével, esztétikus, melegséget sugárzó, biztonságos környezetével, folyamatos napirendjével lehetővé teszi a szabad játékidő, a tevékenységek, a mozgás és a művészetek eszközeinek, minél hatékonyabb kihasználását. Nagy hangsúlyt fektetünk a differenciált fejlesztésre, nevelésre.
Nevelési céljainkat a szülőkkel együttműködve szeretnénk megvalósítani, hiszen a gyermek életében, fejlődésében, az eredményes hitre nevelésben a családnak meghatározó szerepe van.
Csoportjaink
Csoportjainkban nagy hangsúlyt fektetünk a gyermekek mozgásfejlesztésére, amely a „Mozgáskotta” eszközeivel, az „Így tedd rá!” gyermeknéptánc és az” Ovi- Bozsik” módszereivel valósul meg.
A kézműves műhely foglalkozások célja a gyermekek kreativitásának és esztétikai érzékének komplex fejlesztése, amely a természet kincsinek felhasználásával, valamint az újrahasznosítás jegyében valósul meg.
A külső világ tevékeny megismerése folyamán bővítjük környezetismereti és matematikai ismereteiket életkoruknak megfelelő játékos tapasztalatszerzéssel.
„Kezdeményezni, azután hagyni, hogy a gyermek szabadon kibontakoztathassa képességeit. Ez a pedagógus feladata.”
( Maria Montessori )
Margaréta csoport
A Margaréta csoportban vegyes életkorú gyermekek nevelése folyik. Elsődleges célunk a szeretetteljes, bizalomra épülő kapcsolatok kialakítása, valamint az elfogadó és empatikus attitűd megerősítése. Kiemelten fontosnak tartjuk, hogy a keresztény értékrend ne csupán alapként, hanem mindennapi életünk iránytűjeként szolgáljon. Célunk, hogy a gyermekek megtanulják a hit, szeretet, türelem és megbocsátás gyakorlati jelentőségét, és ezeket az értékeket saját életükben is alkalmazzák. Nevelési elveink között szerepel, hogy a gyermekek a legnagyobb mértékben saját örömteli játékuk által fejlődjenek, miközben figyelembe vesszük életkori fejlettségi szintjüket és egyéni képességeiket.
- Derényiné Molnár Mónika – tagintézmény- igazgató közoktatási vezető szakvizsgázott óvodapedagógus
- Molnár Nikoletta – szakvizsgázott differenciáló és fejlesztő óvodapedagógus, közoktatási vezető szakvizsgázott óvodapedagógus
- Molnár-Varga Szabina – dajka



Napocska csoport
Csoportunkba vegyes életkorú gyermekek járnak. Fontos számunkra a nyugodt, érzelmi biztonságot adó, szeretetteljes légkör kialakítása. Napirendünkben biztosítjuk számukra a kötetlen játékidőt. Nagy hangsúlyt fektetünk az érzelmi nevelésre, igyekszünk egy elfogadó és egymást segítő gyermekközösséget kialakítani. A mindennapos „beszélgetőkör” alkalmával, az erkölcsi tulajdonságok megalapozására, a gyermeki jellem alakítására törekszünk. Itt valósul meg a hitre nevelés keretein belül az emberi értékek közvetítése. Minden helyzetet megragadunk, hogy a napi tevékenységek során megláttassuk a jót, a szépet, az igazat, az értékeset.
- Rajnai-Szép Zsuzsanna – szakvizsgázott differenciáló és fejlesztő óvodapedagógus
- Leitner Csabáné – szakvizsgázott differenciáló és fejlesztő óvodapedagógus
- Németh Lászlóné – dajka
Hitoktatónk: Vályi Péterné



Mottónk
